Новини

Зустріч творчої групи проекту «Професія майбутнього»

Комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради вже п`ять років поспіль бере активну участь у проекті «Сприяння освіті». В цьому навчальному році творча група, яка складається з педагогів закладу, реалізує проект «Професія майбутнього». На першій зустрічіу березні 2019 року колеги окреслили перспективи майбутньої роботи та виділили шляхи реалізації. Кожна вікова група обрала собі певну локацію, яку в подальшому буде створювати. Педагоги активно співпрацювали та пропонували цікаві ідеї для створення проекту.

Заняття «Ми -маленькі архітектори»

У рамках LEGO-проекту «Професія майбутнього» діти уявляли себе у ролі архітектора та створили власні схеми будівель. А потім у ролі будівельників на основі цих схем відтворювали будівельні споруди за допомогою LEGO-цеглинок. Нашим дітлахам дуже сподобалось таке творче та цікаве заняття, під час якого вони мали змогу реалізувати свої креативні задуми. Завдяки наполегливості та креативному мисленню дітям вдалося створити будівлі один одного.

Супроводжуючий тренінг Sixbricks 2.0»

26.02.2019 на базі Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс №13» Харківської обласної радипройшов інтерактивний творчій захід «Супроводжуючий тренінг Sixbricks 2.0».Цей захід відвідали і педагоги Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради.

Вже п`ять років поспіль педагогічний колектив закладу освіти бере активну участь у проекті «Сприяння освіті» з використанням LEGOтехнологій. Цей семінар не став виключенням. Педагоги закладу освіти ознайомились з методикою “Sixbricks2.0”, навчилисьінсценувати казки за допомогою методики«Шість цеглинок», брали активну участь у проведенні інтерактивних ігор. Отриманні знання педагоги передадуть своїм вихованцям.

Інклюзивне свято Весни у дошкільному підрозділі

6 березня 2019 року в дошкільному підрозділі Комунального закладу “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради відбулось інклюзивне свято Весни за участі вихованців груп для дітей з порушеннями слухової функції та логопедичних груп. Наші талановиті вихованці подарували гостям неймовірні емоції! Жестову пісню “Мама” разом з артистами заспівали усі присутні. Татусі дівчаток зробили їм чудові зачіски і навіть святковий мейк-ап. Вихованці старших груп приготували матусям справжній сніданок з млинцями та запашним варенням. А незабутній танок дівчат “Матусині туфлі” не залишив байдужим жодного глядача свята.А ще веселі ігри, справжній оркестр, всього і не перерахувати! Граємо, співаємо, готуємо і зустрічаємо весну разом!

Інклюзивне свято Весни у дошкільному підрозділі

6 березня 2019 року в дошкільному підрозділі Комунального закладу “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради відбулось інклюзивне свято Весни за участі вихованців груп для дітей з порушеннями слухової функції та логопедичних груп. Наші талановиті вихованці подарували гостям неймовірні емоції! Жестову пісню “Мама” разом з артистами заспівали усі присутні. Татусі дівчаток зробили їм чудові зачіски і навіть святковий мейк-ап. Вихованці старших груп приготували матусям справжній сніданок з млинцями та запашним варенням. А незабутній танок дівчат “Матусині туфлі” не залишив байдужим жодного глядача свята.А ще веселі ігри, справжній оркестр, всього і не перерахувати! Граємо, співаємо, готуємо і зустрічаємо весну разом!

Всеукраїнське заняття доброти

 «Тварини – наші друзі» у дошкільному підрозділі

Відповідно до листа МОНУ «Про проведення «Всеукраїнського заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» та з метою реалізації просвітницько-виховного проекту, у старших групах дошкільного підрозділу Комунального закладу «Харківській спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради 1 березня 2019 року проведені заняття,спрямовані на формування у дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин. Вихователі старшої логопедичної групи та старшої групи для дітей з порушеннями слухової функції провели цікаві пізнавальні заняття з використанням мультимедійних технологій. Вихованці дізнались про потреби тварин, про обов’язки їх хазяїв, про те, що таке відповідальне та гуманне ставлення до домашніх тварин.

Набуті знання підуть на користь нашим маленьким здобувачам освіти, вони зрозуміли про необхідність піклуватися про тварин і бережливо ставитись до всього живого, що нас оточує.

Виховний захід «Догляд за кімнатними рослинами»

22 лютого 2019 вихователем логопедичної групи дошкільного підрозділу Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради був проведений виховний захід «Догляд за кімнатними рослинами», під час якого вихованці відгадували загадки, вивчили назви кімнатних рослин та вчились доглядати за ними. Діти порівнювали різні види рослин, вивчали їх особливості, а наприкінці виховного заходу зробили висновок, що квіти живі і вони потребують догляду та турботи, що необхідно бути відповідальним та доброзичливо ставитись до всього живого, що нас оточує.

Індивідуальне заняття за темою: «Автоматизація звуку Л»

19 лютого 2019 року вчителем-дефектологом логопедичної групи дошкільного підрозділу Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради проведено індивідуальне заняття за темою: «Автоматизація звуку Л». На занятті проведена артикуляційна гімнастика, пальчикова гімнастика, закріплено правильну вимову складів із заданим звуком. Дитина із задоволенням виконувала цікаві завдання з використанням елементів «пісочної терапії», визначала місце звука у слові, ділила слова на склади.

Заняття з образотворчої діяльності за темою «Сніжинки»

15 лютого 2019 року вихователем Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради проведено заняття з образотворчої діяльності (малювання)у середній групі для дітей з порушеннями слухової функції за темою «Сніжинки». Протягом заняття діти закріпили назви пір року, повторили основні ознаки пори року зима. Дуже доцільно до теми заняття була підібрана пальчикова гімнастика. Дітлахи за зразком дій вихователя вправно та охайно виконали свої роботи, які стануть прикрасою виставки робіт вихованців дошкільного підрозділу.

Дидактична гра «Чарівні пори року»

11 лютого 2019 року у середній групі для дітей з порушеннями слухової функції Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховного комплексу» Харківської обласної ради було проведена – дидактична гра «Чарівні пори року».

Під час гри вихованці закріпили знання назв пір року, показали уміння визначати їх основні ознаки, читати таблички усно-дактильно та сприймати мовленнєву інформації на основі слухо-зорового сприймання. Наприкінці гри було закріплене поняття один-багато. Вихователь показала належний рівень володіння методикою навчання і виховання дітей з порушеннями слухової функції.

Акція “Серце в долоньках”

14 лютого 2019 року у дошкільному підрозділі Комунального закладу “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради відбулась акція “Серце в долоньках”, під час якої вихованці власноруч створили листівки для батьків, застосовуючи різні техніки образотворчого мистецтва. Бажаємо тепла і затишку кожній родині!

Заняття з пізнання довкілля у старшій групі для дітей з порушеннями слухової функції за темою «Професії»

12 лютого 2019 року вихователем Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради було проведено заняття з пізнання довкілля у старшій групі для дітей з порушеннями слухової функції за темою «Професії». Протягом заняття діти ознайомились з назвами професій, з тими діями, які виконує представник кожної професії. Під час дидактичних ігор «Хто я?» та «Склади професію» вихованці закріпили отримані знання, дізнались про атрибути для кожної професії. Наприкінці заняття до дітей завітав лікар Сиропчик та пригостив діточок корисними вітамінами. Символічним є те, що вихователька закінчила наш заклад освіти, здобула вищу педагогічну освіту и тепер навчає та виховує наших наймолодших вихованців.

Заняття за темою: «Посуд» у молодшій групі для дітей з порушеннями слухової функції

14 лютого 2019 року вихователем Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради було проведено заняття з пізнання довкілля у молодшій групі для дітей з порушеннями слухової функції за темою «Посуд». Протягом заняття діти ознайомились з призначенням та назвами посуду, закріплювали вміння добирати предмет до зображення, усно-дактильно прочитувати слова. Під час предметних ігор «Нагодуй ляльку» та «Вкладемо ляльку спати» вихованці закріпили отримані знання, із задоволенням виконували дії з ляльками.

Відкрите заняття у різновіковій логопедичній групі

11 лютого 2019 року вчителем – дефектологом Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради було проведено відкрите заняття з розвитку мовлення у різновіковій логопедичній групі за темою «Тварини жарких країн».

Упродовж заняття діти навчались утворювати слова із зменшено-пестливими суфіксами від заданих слів. Вихованці продемонстрували вміння складати речення за схемами з кожною назвою тварин, визначати перший звук у слові, описувати тварин, добираючи прикметники до кожної тварини. Діти активно та із задоволенням виконували пальчикову гімнастику та фізхвилинку.

Відкрите заняття у логопедичній групі дошкільного підрозділу

7 лютого 2019 вчителем-дефектологом Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради було проведено дидактична гра з використанням ЛЕГО-конструктору в різновіковій логопедичній групі за темою: «Годівниця для зимуючих птахів». У ході гри діти активізували та розширили знання, відгадували загадки про птахів, розвивали уміння використовувати прийменники «на», «в», «біля». Вихованці із задоволенням будували з конструктору ЛЕГОгодівниці. Кожна дитина мала можливість проявити свою фантазію та власне бачення, якою повинна бути найкраща годівниця. Педагог показала високий рівень педагогічної майстерності, вміння подавати матеріал та зацікавити дітей.

Інклюзивний виховний захід у дошкільному підрозділі

31 січня 2019 року в дошкільному підрозділі Комунального закладу “Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс” Харківської обласної ради проведено інклюзивний виховний захід “Зимові розваги” за участі вихованців з порушеннями слухової функції та вихованців логопедичних груп. До малюків завітали улюблені казкові герої Зима та Сніговик. Наші найменші вихованці показали свою спритність у грі «Частування для сніговика». А вихованці старшої групи для дітей з порушеннями слухової функції та вихованці логопедичної групи змагались у вмінні складати об’єкти природи з улюбленого ЛЕГО-конструктору. Під час гри малюки продемонстрували вміння домовлятись один з одним та взаємодіяти.Завершився захід танцювальнимфлешмобом, під час якого дітлахи отримали величезне задоволення та позитивний емоційний заряд на увесь день. І, як і завжди, усі дітлахи отримали подарунки та солодощі. Граємо, розвиваємось та радіємо життю разом!

Виховний захід у дошкільному підрозділі

23 січня 2019 року у дошкільних групах було проведено виховний захід «Давай пограємо разом». Дітлахи із задоволенням виконували цікаві завдання, збирали снігових баб, катались на незвичайних санчатах та змагались у цікавих естафетах. Наші вихованці дуже вправні та швидкі! Бажаємо їм міцного здоров’я та наснаги!

Харківський центр волонтерів та естрадно-театральна студія «Ізюмінка» в гостях у дошкільного підрозділу

21 січня 2019 року до Комунального закладу«Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради завітали представники Харківського центру волонтерів та юні актори естрадно-театральної студії «Родзинка», які представили вихованцям дошкільного підрозділу та учням початкової школи театральну виставу «12 місяців по-новому». Яскраві костюми, енергійний сюжет і ритмічна музика захопили дітлахів з першої хвилини. Після вистави представники Харківського центру волонтерів подарували дітям солодкі подарунки.

Дякуємо гостям за те, що завітали до нас і чекаємо нових зустрічей!

Інклюзивне новорічне свято у дошкільному підрозділі

21 грудня 2018 року у дошкільному підрозділі були проведені два інклюзивні новорічні свята за участі дітей з порушеннями слухової функції та вихованців логопедичних груп. Яскраво прикрашена зала зустріла малюків у святковому вбранні. Дітлахи молодших і середніх груп виконали неймовірні танці «Сніжинки» і «Годинники», заспівали голосами та жестовою мово пісню і весело всі разом прикрашали новорічні ялинки. Вихованці старшої групи для дітей з порушеннями слухової функції та різновікової логопедичної групи (5-6 р.ж.) подарували батькам і гостям свята яскраві танці мандаринок та цукерок. А хлопчики з обох груп перетворилися на смачні «чупа-чупси». Вірші та пісні у спільному виконанні дітлахів не залишили байдужими нікого. І, звичайно, не обійшлось без подарунків від веселого Дідуся Мороза і чарівної Снігуроньки.

Граємо, співаємо, танцюємо і радіємо життю разом!

Інклюзивний майстер-клас з мистецтва орігамі

20 грудня 2018 року у дошкільному підрозділі та початковій школі будо проведено інклюзивний майстер клас з мистецтва орігамі за участі дітей з порушеннями слухової функції і вихованців логопедичних груп. Діти із задоволенням виготовили безліч яскравих новорічних поробок з кольорового паперу: ялинка, зимовий будиночок, лист, куди можна покласти новорічне бажання.

Дякуємо за унікальну можливість створити прекрасне власноруч і за щирі емоції дітлахів!

122-а річниця з дня заснування навчального закладу

26 листопада 2018 року відбувся святковий концерт до дня 122-ої річниці заснування нашого навчального закладу. У заході брали участь і наші маленькі вихованці, а також випускниці школи, а зараз – вже досвідчені вихователі дошкільних груп.  Під час святкового концерту педагогам дошкільного підрозділу були вручені грамоти за високі результати у справі навчання та виховання дітей з вадами слуху.

Обмін досвідом з використання ЛЕГО-конструювання в навчально-виховному процесі

23 листопада 2018року педагоги дошкільного підрозділу відвідали  НВК №2, де пройшов обмін досвідом щодо використання ЛЕГО-конструювання в навчально-виховному процесі з дітьми з особливими освітніми потребами. Цей заклад радо поділився власним досвідом та ідеями щодо навчання через чарівний світ LEGO. Педагогами закладу були проведені: підгрупове заняття «Гарні човники», дефектологічне індивідуальне корекційне заняття «Дорога до фруктового саду», індивідуальне логопедичне заняття з елементами LEGO- конструювання та біонергопластики «Дитячий майданчик».

Дякуємо за теплу зустріч і за чудовий майстер-клас!

Заняття з розвитку мовлення у молодшій групі дошкільного підрозділу

19 листопада 2018 року у молодшій групі дошкільного підрозділу проведене заняття з розвитку мовлення на тему «Осінній одяг». Під час заняття були удосконалені знання дітей про назви сезонного одягу, його особливості, проведена дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку».

Комплексне заняття у групі раннього віку

5 листопада 2018 року у групі раннього віку було проведене комплексне заняття з образотворчого мистецтва та розвитку мовлення за темою «Чарівні квіти». Н занятті малюки ознайомились з назвами основних кольорів, мали можливість потримати в руках чарівну квітку, а потім намалювати і зліпити її. Дітлахам дуже сподобалось працювати з пластиліном і потім із гордістю показати батькам свої роботи.

Засідання методичного об’єднання педагогів дошкільного підрозділу

31 жовтня 2018 року у дошкільному підрозділі було проведене планове засідання педагогів методичного об’єднання за темою: «Практичне застосування педагогічних технологій для розвитку навчальних та творчих здібностей вихованців з особливими потребами».  Вихователь логопедичної групи Панченко Тетяна Вікторівна розповіла і практично продемонструвала методи розвитку творчих здібностей за допомогою елементів «пісочної терапії» на заняттях для дітей з особливими освітніми потребами. Педагоги дошкільного підрозділу дуже зацікавились даною темою. Дякуємо Тетяні Вікторівні за інноваційний та дуже корисний матеріал.

Свято «Золота осінь» у дошкільному підрозділі

25 жовтня у дошкільних групах відбулось свято «Золотої осені». Різнокольорові барви осені завітали на наше свято. Яскраво одягнені малюки у кольори осіннього листя, повітряні кулі, чарівна музика нікого не залишили байдужими. Діти подарували батькам танок з парасольками та ніжний танок з листочками. І, як завжди на наших святах, малюки не залишились без подарунків від адміністрації закладу.

Бажаємо нашим дітлахам міцного здоров’я і гарного сонячного настрою завжди, навіть якщо погода за віконечком не тішить теплом!

Чарівниця осінь у логопедичній групі

23.10.2018 в логопедичній різновіковій групі «Чомусики» відбулось свято «Чарівниця осінь». Малеча була зачарована святково прикрашеною залою. На святі діти виконали запальні танці, заспівали пісні, розповідали вірші про дари осені, позмагалися у грі «Хто швидше збере врожай». Також дітлахи виступили у ролі українських музик, які на музичних інструментах заграли народні пісні. Наприкінці свята всі діти отримали подарунки від щедрої золотої осені.

Із нетерпінням чекаємо нових свят!

Свято «Як осінь фарби шукала» у різновіковій логопедичній групі

25 жовтня було проведено свято у різновіковій логопедичній групі. Діти допомагали Осені знайти чарівні фарби. Вихованці заспівали для неї пісні, виконали танок «Краплинок». Разом з Осінню перестрибували чарівні калюжі і складали різнобарвні листочки з конструктору ЛЕГО. Закінчилось свято осіннім флешмобом. Наприкінці свята дітлахи отримали подарунки від адміністрації закладу та від чарівної Осені.

Візит студентів ХНПУ ім. Г. С. Сковороди до дошкільного підрозділу

28 жовтня 2018 року до дошкільному підрозділу нашого закладу завітали студенти природничого факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди. Вчитель-дефектолог Деренько Тетяна Володимирівна розповіла гостям про специфіку роботи з дітьми дошкільного віку з порушеннями слухової функції, показала фрагмент заняття. Студенти із задоволенням поспілкувались з нашими вихованцями і пообіцяли завітати знову. Із нетерпінням чекаємо нових зустрічей!

Виставка «Осінь золота» у дитячому садку

На цьому тижні у дошкільному підрозділі пройшла виставка дитячих робіт «Осінь золота». Наші творчі дітлахи  разом з вихователями  та батьками створили чудові малюнки, поробки з природного матеріалу, казкові будиночки та тварини вразили усіх.

Дякуємо батькам та участь та творчість і чекаємо на нові роботи.

Нагородження учасників конкурсу «Кращій вихователь Харківщини»

3 жовтня у залі  ХНАТОБ відбувся святковий концерт, присвячений до дня працівника освіти. Під час цього заходу вихователь дошкільного підрозділу нашого закладу Панченко Тетяна Вікторівна отримала нагороду за почесне друге місце у обласному конкурсі «Кращій вихователь Харківщини».

Вітаємо Тетяну Вікторівну і бажаємо нових перемог!

Візит представників КНР до «Харківського спеціального НВК»

27 вересня 2018 року до «Харківського спеціального НВК» завітали представники КНР. Старша група дошкільного підрозділу підготувала для гостей цікаве заняття з використанням ЛЕГО-технологій. Була проведена фоноритміка з використанням методики «Шість цеглинок», а також фрагмент комплексного заняття з розвитку мовлення та формування елементарних математичних уявлень з елементами конструювання. Наші діти вразили гостей своїми уміннями та дитячою безпосередністю.

Дякуємо за увагу у дуже раді бачити гостей знову!

День Дошкілля та Міжнародний тиждень глухих у дошкільному підрозділі

25 вересня 2018 року у дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу відбулось інклюзивне свято, присвячене Дню Дошкілля та Міжнародному тижню глухих, а також Міжнародному дню жестових мов (23 вересня). На святі були присутні вихованці с порушеннями слухової функції, а також запрошені діти з логопедичних груп. Дітлахи дуже весело провели час разом, спільні ігри, танці, запальний флешмоб не залишили байдужими нікого. Кожен мав змогу показати свої вміння і таланти, навчитись взаємодіяти з однолітками.

Наприкінці заходу всі дітлахи вивчили жест «Дякую усім!» і подякували один одному за незабутні емоції від спільної діяльності та спілкування. І, звичайно, не обійшлось без подарунків для малят від адміністрації навчально-виховного закладу.

Вітаємо усіх з Днем Дошкілля і бажаємо щастя, міцного здоров’я і великого кола друзів поруч!

 Елементи  оздоровчої гімнастики на заняттях з фізичного виховання у середній групі

У дошкільній групі середнього віку вихователем Анною Валеріївною Нестеренко проводяться  заняття з фізичної культури з використання елементів оздоровчої гімнастики.

Оздоровча гімнастика — це комплекс вправ, який сприяє фізичному і психічному розвитку дитини. Основна мета таких занять — зміцнити здоров’я та навчити дитину уважно та усвідомлено ставитися до всіх проявів свого організму. Оздоровча гімнастика допомагає розвивати координацію рухів, фізичну витривалість, гнучкість і силу, формувати  правильну поставу.

Початок  2018/2019 навчального року у дошкільному підрозділі

Вітаємо наших вихованців та їх батьків з початком нового навчального року! Бажаємо нашим малюкам міцного здоров’я і гарного настрою. А ми, зі свого боку, зробимо все, щоб перебування у нашому дитячому садочку для діточок було радісним, веселим і пізнавальним!

На цьому тижні у молодшій групі вчителем – дефектологом Доценко В.О. було проведено заняття з розвитку мовлення на тему «Будьмо знайомі». На занятті були сформовані  поняття «хлопчик»-«дівчинка», закріплені імена дітей групи, проведені вправи на розвиток мовного дихання, фоноритміка. Цікава дидактична гра  «Знайти будиночок для літери» дозволила закріпити знання дактильної абетки.