Головна сторінка

Повна назва навчального закладу – Комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради

Наша адреса (поштовий індекс, вулиця, № будинку), e-mаil – 61174, м. Харків, вул. Архітекторів, 36–А; e-mail: internat-gluh@obrazovanie.kharkov.ua

Заклад було засновано у 1896 році священиком Вєтуховим. У 2014 році закладу  виповнюється 118-ть років.

Заклад очолює Надія Іванівна Середенко – Заслужений працівник народної освіти України, фахівець вищої категорії, вчитель-методист, Відмінник народної освіти України. У 2006 році нагороджена знаком «А.С.Макаренка».

В інтернаті навчаються і виховуються в навчальному закладі навчається та виховується 171 учень (вихованець): у дошкільних групах – 50 дітей, з них: 26 вихованців з порушеннями слуху, 24 вихованця з важкими порушеннями мовлення; у шкільному підрозділі: у підготовчому – 1-му класах – 22 учнів (з них 3 учня – на індивідуальному навчанні) ; у 2-4-х класах – 26 учні (з них 3-є учнів — на індивідуальному навчанні), у 5-12-х класах – 75 учні (6 учнів знаходяться на індивідуальному навчанні).

На сучасному етапі у навчальному закладі працює 67 педагогів.  З них:
за освітнім рівнем

з вищою освітою – 63

з базовою вищою освітою – 4

з них: з вищою педагогічною освітою – 56

з дефектологічною освітою – 32

мають вищу категорію – 20

Заслужений працівник освіти України – 1;

вчитель – методист – 1;

старших вчителів – 8;

мають  1 категорію – 12;

мають 2 категорію – 14;

мають категорію “спеціаліст” – 21.

В навчальному закладі працює Школа передових методів праці, Школа сурдопедагога, шкільна психолого–медико–педагогічна консультація, сім методичних об’єднань педагогів, а саме: методичне об’єднання педагогів дошкільного підрозділу, методичне об’єднання вчителів початкових класів та індивідуальної слухової роботи, методичне об’єднання вчителів мови та літератури, методичне об’єднання вчителів суспільно–природничого циклу, методичне об’єднання вчителів трудового навчання та керівників гуртків, методичне об’єднання вчителів математики, фізики та інформатики, методичне об’єднання вихователів і вчителів фізичної культури.

Протягом усієї історії Харківської школи велику увагу педагогічний колектив приділяв пошуку найбільш ефективних напрямків соціальної адаптації дітей з вадами слуху у суспільстві чуючих. Досягненню цієї мети сприяє пошук, удосконалення та впровадження інтерактивних методів та інноваційних технологій, які дають можливість підвищити якість навчально–виховного процесу.

Головна мета навчально-виховного комплексу для дітей з вадами слуху – забезпечення всебічного розвитку особистості учня, виховання на основі розкриття та повної реалізації його потенційних можливостей, розумових та фізичних здібностей, талантів на основі оволодіння народними ремеслами; виховання моральних якостей, формування громадянина України на основі відродження народних традицій; формування національної свідомості, достатньої життєвої компетентності, соціального розвитку, уміння опрацьовувати інформацію.

Специфіка навчально-виховного процесу:
— подолання наслідків глухоти шляхом розвитку залишкової слухової функції,
— навчання мови як засобу спілкування,
— використання різних форм мови (дактильної, усної, писемної та жестово -мімічної) в навчально-виховному процесі ,
— розвиток логічного та образного мислення,
— розвиток слухового сприймання і формування мовлення;
— виправлення важких недоліків мови.

Інновації, педагогічні технології, які впроваджуються в даному закладі:
– сучасна слухова апаратура колективного та індивідуального призначення,
– нові комп’ютерні технології (програми “Зорова мова”, “Живий звук”, «Світ звуків»),
– інтерактивні форми роботи (групами, бригадами, ланцюжком, робота з маленьким вчителем, бінарні уроки),
– робота у лінгафонному кабінеті,
– робота з інтерактивною дошкою та мультимедійним обладнанням.

Запрошуємо до співпраці батьків, педагогів, лікарів.
Якщо ви виявили дитину з вадами слуху чи з важкими порушеннями мови, допоможіть їй якомога раніше отримати якісну сурдопедагогічну і логопедичну допомогу, звернувшись до нас. Фахівці НВК вирішать питання їх подальшого навчання та виховання, дадуть консультативну допомогу батькам.
Якщо досвід роботи Харківського спеціального НВК дстане для вас корисним та цікавим, відвідайте наш заклад і отримайте додаткову інформацію.

Ми завжди вам раді!

Наша адреса: Україна, м. Харків, 61174, вул. Архітекторів, 36–А.
тел./факс (057) 338-70-60

Опубліковано 13 Фев 2012 в 21:30. Рубрика: all, Слайдер.
Коментарі і пінг поки що закриті.