Головна сторінка

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

ПРО КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ХАРКІВСЬКИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ  2016/ 2017 навчальний рік

Комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради заснований Пантелеймонівським піклуванням за дорученням ради Харківського благодійного товариства 15 листопада 1896 року. Це навчальний заклад для дітей із різними ступенями порушення слуху дошкільного і шкільного віку. У 2009 році відкрито дошкільні групи для дітей із порушеннями мови.

  1. Специфіка навчально-виховного процесу:- подолання наслідків глухоти шляхом розвитку залишкової слухової функції;

    — навчання мові як засобу спілкування;

    — використання різних форм мови (дактильної, усної, писемної та жестово-мімічної) у навчально-виховному процесі;

    — розвиток логічного та образного мислення;

    — розвиток слухового сприймання і формування мовлення;

    — виправлення важких недоліків мови.

    У навчальному закладі працює висококваліфікований колектив педпрацівників, із них:

    1 — Заслужений працівник освіти України

    11 — відмінників освіти України,

    1 — учитель-методист,

    9- старших учителів,

    21 — спеціаліст вищої категорії,

    7 — спеціалістів І категорії,

    12 — спеціалістів II категорії,

    19 – спеціалістів,

    1 — практичний психолог,

    5 — медичних працівників.

    У навчальному закладі працює 9 гуртків художньо-естетичного 3 гуртки лікувально-оздоровчого профілю та «Азбука домашнього господарювання», бібліотека, 2 спортивних зали, ігрова кімната з корекційно-розвивальним обладнанням, 5 клубів за інтересами, тренажерний зал. На території навчального закладу розташований ігровий майданчик для дошкільнят.

    Спеціалізоване обладнання у закладі: 3 комп’ютерні класи, 4 кабінети реабілітації з навчально-корекційним обладнанням, 7 слухомовних тренажерів із комп’ютерними програмами «Живий звук», «Світ звуків», «Видима мова» для корекції слуху.

    Жовтень 2015 — переможці конкурсу декламаторів: учениця подготовчого класу Куліненко Аліна, учень 1 класу Валєєв Олексій, учениця 2 класу Гльоза Марія, Безродна Аліна, учень 3 класу Борщ Артем, учень 4 класу Валєєв Дмитро, учень 5 класу Стаднік Федір, учень 6 класу Чарушин Володимир, учениця 7 класу Шаталова Марія, учень 7 класу Губа Кирило, учениця 8 класу Свіріденко Софія, учениця 9 класу Мішеніна Яна, учень 9 класу П’янов Давід, учень 10 класу Плотніков Микита, учениця 11 класу Блошенко Анастасія, учениця 12 класу Полуніна Марина.

    листопад 2015–переможці ІІ этапу Всеукраїнських учнівських олімпіад с базовых навчальних дисциплін серед навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкування

    — з математики: дипломи ІІІ степеня отримали учениця 12 класу Мача Моніка, учень 10 класу Попадюк Олексій, учень 8 класу Гутор Артем, учень 7 класу Губа Кирил;

    — з українскої мови і літератури: диплом ІІІ степеня отримав учень 7 класу Губа Кирил;

    -з фізики: диплом ІІІ степеня отримала учениця 9 класу Клявіна Аліна;

    — з історії: диплом ІІІ степеня отримав учень 10 класу Попадюк Олексій;

    — з географії: диплом ІІІ степеня отримав учень 10 класу Попадюк Олексій.

    листопад 2015 — диплом ІІ степеня участника ІІ этапу Міжнародного конкурсу им.Т.Г. Шевченка отримав учень 6 класу Чарушин Володимир

    листопад 2015– диплом ІІ степеня участника ІІ этапу Міжнародного конкурсу им.П. Яцика отримав учень 4 класу Валєєв Дмитро.

    березень 2016 – переможця Всеукраїнского конкурсу «Ерудіт» для дітей з вадами слуху та слабочуючих учнів 12-го класу диплом І ступеня Мача Моніка, диплом ІІ ступеня Глушко Максим, Юдіна Ірина, диплом ІІІ степеня Полуніна Марина.

    березень 2016 – переможці Всеукраїнського інтерактивного конкурса юных суспільствознавців бществоведов «Криштальна Сова» диплом І ступеня учень 7 класу Губа Кирил, учениця 9 класу Вершкова Олена та Кривуля Олена

    диплом ІІІ степеня учні 6 класу Чарушин Володимир, Гльоза Анастасія

    листопад 2015 – Переможці відкритих обласних змагань з легкоатлетичного триборства присвячених Міжнародному Дню інвалідів нагороджені:

    Диплом І ступеню – учениця 8 класу Свіріденко Софія, учні 7 класу Матвієвська Юлія та Губа Кирило, учень 6 класу Чарушин Володимир;

    Диплом ІІ ступеню учениця 4 класу Стрижкова Софія, учень 5 класу Хлус Микита.

    жовтень 2015 – Обласний конкурс «Краща саморобка «Енергія навколо нас»»:

    Дипломами переможців конкурсу нагороджені: учні 5 класу Стадник Федір та Дрокін Данило , учениця 9 класу Мішеніна Яна.

    листопад 2015 – Обласний етап Всеукраїнської виставки — конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового моделювання:

    Дипломом ІІ ступеня нагороджений учень 4 класу Валєєв Дмитро.

    Обласна акція «Молодь за здоровий спосіб життя»:

    Дипломами ІІІ ступеню нагороджені: учні 6 класу Стадник Федір та Кульчицький Станіслав, учень 9 класу Недбайло Костянтин.

    грудень 2015 – Відкритий обласний фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями здоров’я «На крилах натхнення»:

    Дипломом І ступеню у номінації «Оригінальний жанр» нагороджений Театр костюму «Аліса»;

    Дипломом І ступеню у номінації «Оригінальний жанр» нагороджені: учень 6 класу Чарушин Володимир та учениця 11 класу Блошенко Анастасія;

    Дипломом ІІІ ступеню у номінації «Оригінальний жанр» нагороджена учениця 7 класу Шаталова Марія.

    січень 2016 – Всеукраїнський конкурс малюнків «Моя Україна – 2016 рік»:

    Дипломом переможця конкурсу нагороджений учень 4 класу Валєєв Дмитро.

    квітень 2016 – Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край»:

    Диплом ІІ ступеню нагороджений учень 6 класу Чарушин Володимир;

    Диплом ІІ ступеню нагороджена учениця 7 класу Шаталова Марія.

    травень 2016 – Обласна виставка-конкурс «Українська Великодня писанка»:

    Диплом І ступеню нагороджений учень 11 класу Пономарьов Олексій;

    Диплом ІІ ступеню нагороджений учень 11 класу Кононенко Дмитро;

    Диплом ІІІ ступеню нагороджена учениця 7 класу Бовтенко Лія.


    Навчальний заклад співпрацює із громадською організацією «Українське товариство глухих», обласною організацією «Інваспорт», Харківським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів, Службою безпеки України в Харківській області, університетом цивільного захисту України, Харківським інститутом банківської справи УБС НБУ, Харківським інститутом бізнесу і менеджменту.

    Шкільна мережа станом на 01.09.2016 року: 13 класів та 6 дошкільних груп, 163 дитини.

    Мова навчання: українська.

    Директор: Середенко Надія Іванівна.

    Години прийому: з 09.00 до 12.00 (щопонеділка).

    Заступник директора з навчальної роботи:Кукліна Г.І.

    Заступник директора з виховної роботи: Лаврикова Ю.С.

    Заступник директора з господарської роботи: Ходченко Т.І.

      Директор                                                                                       Н. І. Середенко